Тимчасове ввезення
Тимчасове ввезення – митний режим, що може бути використаний для ввезення обладнання, транспортних засобів, рекламної продукції, зразків, транспортної тари та інших товарів на обмежений період часу, з подальшим вивезенням з території України. Ця потреба може виникнути як для комерційних операцій (будівництво, оперативний лізинг, перевезення вантажів тощо), так і для виставок, презентацій та аналогічних заходів.
Згідно митного кодексу України: Тимчасове ввезення – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Зручність використання режиму полягає у спрощенні процедур митного оформлення та повному або частковому звільненні від сплати митних платежів. Основні умови для застосування режиму тимчасового ввезення:
– мета ввезення співпадає з вимогами митного кодексу та/або Стамбульської конвенції
– термін ввезення обмежено, після закінчення терміну товари повинні бути вивезені, або оформлені в інший режим.
– відсутність змін товару, окрім звичайного зносу під час використання
– можливість ідентифікації товару
– зобов’язання про виконання умов режиму тимчасового ввезення
Основними законодавчими документами, що регулюють застосування режиму тимчасового ввезення є Митний Кодекс України та Конвенція про тимчасове ввезення (Стамбульська конвенція). Оформлення товарів в режимі тимчасового ввезення може відбуватися з використанням таких документів:
– митної декларації
– книжки ATA
– книжки CPD (для транспортних засобів)
В Додатках Конвенції про тимчасове ввезення міститься інформація про перелік груп товарів, до яких може застосовуватися режим умовного повного або умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами. Тобто, певні товари можна ввозити без сплати митних платежів, а інші зі сплатою щомісяця 3 відсотків від суми загальних митних платежів. При цьому сума сплати не повинна перевищувати загальну суму митних платежів, що підлягали б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг (при оформленні в режимі імпорту) на митній території України.
Строки знаходження товарів у режимі тимчасового ввезення можуть бути продовжені з дозволу митного органу. Максимальний строк застосування режиму тимчасового ввезення складає три роки.
Режим тимчасового ввезення може бути змінено на режим ввезення. В цьому випадку митні платежі сплачуються у повному обсязі за винятком вже сплачених на підставі умовного часткового звільнення.
Компанія Логолайн здійснює міжнародні перевезення та митне оформлення вантажів.
Здійснюємо морські авіаційні та автомобільні перевезення, а також доставляємо небезпечні, збірні та негабаритні вантажі. Ми маємо великий досвід роботи з різноманітними вантажами: від яхт та заморожених продуктів харчування, до акцизних товарів, військової електроніки та БПЛА. А комплексне надання послуг дозволяє Вам оптимізувати Ваші бізнес-процеси та мінімізувати ризики.