Митний брокер
Серед підприємців іноді зустрічається думка, що митні брокери – всього лише посередники, і є зайвою ланкою в логістичному ланцюжку. Напевно тому деякі українські підприємства часто роблять спроби займатися оформленням вантажу самостійно, покладаючись на власний досвід і везіння.
У чому основна помилка такого підходу?
Компетенція:
Українське законодавство надзвичайно складне. Постійні зміни, численні редакції та правки, неоднозначні трактування, суперечливі норми, і навіть різна практика застосування одних і тих самих норм в різних митних органах – все це реалії української митниці.
Компанії, які професійно надають послуги з митного оформлення постійно відстежують зміни в законодавстві, знають про «підводне каміння» і найголовніше, кожен день оформляють десятки вантажів.
Економія часу та грошей:
Аутсорсинг дозволяє мінімізувати витрати, і скористатися допомогою найбільш кваліфікованих співробітників – досвід, накопичений митним брокером, практично неможливо отримати в рамках однієї компанії, і коштує такий фахівець дорого. Крім того, вам не потрібно облаштовувати робоче місце, купувати спеціалізоване програмне забезпечення, займатися кадровими питаннями і навчанням, забезпечувати співробітників транспортом, мобільним зв’язком, підтримувати і впроваджувати IT рішення і т.д.
Ризики:
Вартість помилки при митному може бути величезною: простій транспорту, порушення термінів поставок, штрафи, пеня, непередбачене збільшення митних платежів, необхідність оформлення додаткових документів і навіть конфіскація товару. Чи варто це уявної економії від самостійного декларування вантажу?! Думаю, відповідь очевидна.
Висновок:
Не виключено, що такий підхід виникає внаслідок неповної та недостатньої інформації про роботу митних брокерів. Більшість підприємців не розуміють різницю між декларантом, митним брокером і агентом з митного оформлення.
Хто такий митний брокер?
Згідно статті 416 Митного кодексу:
Митний брокер – це підприємство, яке надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України.
Відповідно до Митного Кодексу України, підприємство-митний брокер має отримати дозвіл Державної Митної Служби, та внесена до відповідного реєстру. У разі порушення митних правил такий дозвіл може бути анульовано.
Підприємство-митний брокер повинен мати в штаті співробітників – агентів з митного оформлення. Агенти з митного оформлення повинні підтверджувати свою кваліфікацію і здавати відповідний іспит в митних органах.
Діяльність підприємства митного брокера та його співробітників – агентів з митного оформлення, чітко регламентована законом. І митний брокер, і його співробітники несуть відповідальність в разі помилок або порушення митного законодавства.
Митний брокер як правило діє за рахунок та за дорученням замовника, на підставі договору, який чітко регулює взаємовідносини сторін.
Операції по митному оформленню, що виконуються брокером:
– складання митної декларації та безпосередньо декларування товарів;
– надання митному органу необхідних документів і додаткових відомостей.
– пред’явлення декларованих товарів, організація огляду.
– інші операції, необхідні для митного оформлення та контролю.
У разі потреби митний брокер виконує і інші функції:
– отримання дозвільних документів і експертних висновків.
– отримання сертифікатів, проходження ветеринарного, карантинного та інших видів контролю
– оплату митних платежів, послуг митного терміналу.
Для того щоб зробити співпрацю з митним брокером максимально ефективним, дотримуйтесь простих порад:
Підшукуйте митного брокера заздалегідь!
У ряді випадків собівартість імпортного товару, може настільки зрости на території України за рахунок непередбачених витрат і збільшених платежів, що операція, яка повинна була принести солідний прибуток, стає збитковою. Митний брокер допоможе розрахувати митні платежі і витрати, а також оцінити ризики, пов’язані із зовнішньоекономічною операцією.
Ретельно підходьте до вибору митного брокера
Переконайтеся, що брокерська фірма, з якою ви маєте намір співпрацювати, входить до державного реєстру митних брокерів і має дозвіл на декларування вантажів. Іноді компанії декларують вантажі «під друк» компанії замовника. Такі компанії не є митними брокерами. Діяльність таких компаній поза законом, і вони не несуть ніякої відповідальності у випадку порушення митних правил.
Найголовніше – репутація!
Найкраще про компанію розкажуть її клієнти. І якщо у Вас виникли сумніви або з’явилися питання – клієнти компанії будуть найкращим джерелом інформації.
Компанія Логолайн надає митно-брокерські послуги. Наші співробітники готові представляти Ваші інтереси не тільки в митних органах. Крім митного оформлення ми допоможемо оформити Вам дозвільні документи, сертифікати та висновки, а також підготуємо комерційну і товаросупровідну документацію.
Досвід, накопичений нашими співробітниками, дозволяє не тільки прорахувати витрати і митні платежі, а й, у деяких випадках, запропонувати способи легальної економії.
Э питання? Потрібна консультація? Задавайте їх на нашій сторінці в FaceBook
Компанія Логолайн надає послуги з митного оформлення і доставки вантажів. Ми здійснюємо перевезення автомобільним, морським та авіатранспортом , а також доставляємо негабаритні, збірні і небезпечних вантажів. Наша компанія має великий досвід роботи з різноманітними вантажами, від продуктів харчування і медикаментів, до автомобілів і центрів управління польотами.