рус   укр   eng   pol
Телефон: +38 044 206-36-72, Факс: +38 044 206-36-73.
Україна, Київ, Софіївська Борщагівка, Мала окружна, 10/1

УКТ ЗЕД - Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності

УКТ ЗЕД - Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності
ТН ЗЕД - Товарна Номенклатура Зовнішньоекономічної діяльності.
Якби в кожній країні випускалося кілька видів товарів, не було б особливої необхідності в існуванні якої-небудь спеціальної номенклатури товарів. Однак в усьому світі виробляється дуже великий асортимент продукції. Функціонування економіки практично будь-якої країни припускає імпорт і експорт тисяч видів різних товарів, а також наявність системи що дозволяє однозначно застосовувати міри тарифного й нетарифного регулювання до тих або інших товарів. У зв'язку із цим Всесвітньою Митною Організацією (ВМО) була створена гармонізована система кодування й класифікації товарів (Брюссель, 14 червня 1983 року). Гармонізована Система включає опис всіх фізичних (рухливих) товарів, а також електроенергію, але не поширюється на послуги, права використання тощо. У зв'язку з технічним розвитком і світовим прогресом Гармонізована Система постійно змінюється й доповнюється - перше видання гармонізованої системи було опубліковано в 1988 році, друге в 1992, третє в 1996 році. На базі гармонізованої системи кодування й класифікації товарів створені національні Номенклатури більшості країн світу (у цей момент це більше 150 країн включаючи Україну). В Україні така система називається УКТ ЗЕД - Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності, УКТ ЗЕД був створений на базі ТН ЗЕД що діяла до 2004 року (росс.- ТН ВЕД Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности).

УКТ ЗЕД фактично є класифікаторами товарів - систематизованим переліком товарів, що дозволяють знаходити місце кожному товару й після цього привласнювати йому певну умовну позначку, що називається кодом товару. Від коду товару в більшості випадків залежать які міри регулювання при ввозі або вивозі товарів до нього будуть застосовані. На рівні перших шести знаків ТН ЗЕД як і УКТ ЗЕД відповідають приміткам до Розділів і Груп Гармонізованої системи.

Будь-який вид реального рухливого товару може бути віднесений до певного класифікаційного угруповання гармонізованої системи. Товарів що не піддаються класифікації, не існує.

Принципи розмежування різних типів товарів у Гармонізованій системі є об'єктивними. Узагальненими критеріями при класифікації є матеріал або матеріали, з яких зроблений товар, і функції які товар виконує. Важливими критеріями також є ступінь переробки товару, приналежність до тієї або іншої галузі промисловості або призначення товару.

Для визначенні товарного коду товару необхідно мати чітку інформацію:
1. Що собою являє даний товар, що це?
2. Із чого він виготовлений?
3. Для чого він використовується?
4. У якому вигляді він використовується?
5. Чи єдине це можливе місце в класифікаторі?

Предыдущие публикации

Митне оформлення експорту товарів. Експорт товарів
Митне оформлення, митне очищення, розмитнення, декларування вантажу
Митні збори

Новини

09.06.2012
Ввезення вантажного транспорту та автобусів планується звільнити від ПДВ. Відповідно до законопроекту, який був підготовлений асоціацією міжнародних автомобільних перевізників, пропонується звільнити від сплати ПДВ вантажний транспорт і автобуси. Докладніше...