рус   укр   eng   pol
Телефон: +38 044 206-36-72, Факс: +38 044 206-36-73.
Україна, Київ, Софіївська Борщагівка, Мала окружна, 10/1

Мита, ставки та розміри мита

Мито (англ. custom's duty, tax) - обов'язковий особливий вид податку, що стягується митними органами країни при ввозі товару на її митну територію або його вивозі із цієї території і є невід'ємною умовою такого ввозу або вивозу відповідно до її законодавства. Розмір мита визначається митним тарифом (В Україні Таким тарифом є Закон про єдиний митний тариф), що містить списки товарів, оподатковуваних митом. Мита покликані захищати внутрішнього виробника штучно збільшуючи собівартість імпортного товару, а також є джерелом поповнення бюджетних коштів. В Україні ставки мита є єдиними й не підлягають зміні не залежно від особи, що здійснює переміщення вантажів через митний кордон України, не залежить від характеру угоди, за винятком випадків, передбачених Законами України й зокрема Митним кодексом.
В Україні застосовуються наступні види ставок мит: адвалерне мито (звичайно встановлюватися в % від вартості товару), специфічні мита (установлюються як фіксований збір за 1 одиницю ваги або іншої кількості товару) і комбіновані (комбінується перший і другий метод). З метою захисту економічних інтересів країни і її внутрішнього ринку від неякісних товарів або несумлінної конкуренції (а також в інших випадках передбачених законодавством) до товарам що вивозяться або ввозяться, можуть тимчасово застосовуватися особливі види мит: спеціальні, антидемпінгові і комбіновані. Крім того, можуть установлюватися сезонні мита, а для деяких товарів зокрема виробництва країн СНД, при дотриманні необхідних умов може застосовуватися повне звільнення від сплати мит. Нарахування, сплата й стягнення мита на товар провадиться на основі його митної вартості або/і його фактичної кількості (для комбінованих і специфічних мит) відповідно до Митного Законодавства України.

Предыдущие публикации

Хто такий митний брокер

Новини

09.06.2012
Ввезення вантажного транспорту та автобусів планується звільнити від ПДВ. Відповідно до законопроекту, який був підготовлений асоціацією міжнародних автомобільних перевізників, пропонується звільнити від сплати ПДВ вантажний транспорт і автобуси. Докладніше...